"Белем җәүһәрләре - 2014" бәйгесенең экспертлары һәм жюри әгъзалары

  1. Вәлиев Разил Исмәгыйль улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Президиумы әгъзасы, Мәдәният, фән, мәгариф һәм милли мәсьәләләр комитеты рәисе, Татарстанның халык шагыйре, Татарстанның Г.Тукай исемендәге Дәүләт премиясе лауреаты (http://tat.gossov.tatarstan.ru/deputaty/show/112)
  2. Гатауллина Раилә Тәлгать кызы, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгының муниципаль мәдәни оешмалар белән бәйләнешләр һәм халык иҗатына ярдәм күрсәтү бүлеге мөдире (http://mincult.tatarstan.ru/tat/structure/list.htm?department_id=562)
  • Татарстан Республикасы Милли китапханәсе хезмәткәрләре
  • Республика яшүсмерләр китапханәсе хезмәткәрләре
  1. Юнысова Әлфия Туфан кызы, Татнетны үстерү фондының попечительләр советы әгъзасы, җәмәгать эшлеклесе
  2. Гыймадиев Айдар Марс улы, "Сабантуй" балалар һәм үсмерләр журналының баш мөхәррире 
  3. Тарханова Гүзәлия Инсаф кызы, Татарстан Республикасы Казан шәһәре Вахитов районы 96 нчы гимназиянең югары квалификацион категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты
  4. Шакиров Булат Мәхмүт улы, Татарстан Республикасы Саба районы Мишәбаш башлангыч мәктәбенең югары квалификацион категорияле укытучысы, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты
  5. Акбирова Ләйсән Рәүф кызы, Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районының «Нырья авылы урта гомуми белем бирү мәктәбе» муниципаль бюджет белем бирү учреждениесенең I квалификацион категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты
  6. Әюпов Илфар Илдар улы, Татарстан Республикасы Арча муниципаль районы Кушлавыч төп гомуми белем мәктәбенең УТЭ буенча директор урынбасары, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты
  7. Шәмсетдинов Раил Рафаэль улы, Казан энергетика колледжының информатика укытучысы, педагогика фәннәре кандидаты
  8. Фәттахова Рузилә Фердавис кызы, филология фәннәре кандидаты, КФУ доценты
  9. Тарханова Гөлназ Ильяс кызы, web-специалист
  10. Гафетдинов Ансар Рафил улы, Казан технология һәм дизайн колледжы студенты, tatarsms.ru интернет-проекты авторы


Алдагы елларның жюри составы

"Белем җәүһәрләре - 2013"

«Эчтәлек һәм интерактивлык»

  1. Вәлиев Разил Исмәгыйль улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Президиумы әгъзасы, Мәдәният, фән, мәгариф һәм милли мәсьәләләр комитеты рәисе, Татарстанның халык шагыйре, Татарстанның Г.Тукай исемендәге Дәүләт премиясе лауреаты (http://tat.gossov.tatarstan.ru/deputaty/show/112)
  2. Шәйхиева Фирая Разыйх кызы, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Татарстан Республикасында яшәүче халыкларның мәдәниятен һәм телләрен үстерү бүлекчәсе җитәкчесе (http://prav.tatar.ru/tat/apparat/structure_list.htm?department_id=44)
  3. Гатауллина Раилә Тәлгать кызы, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгының муниципаль мәдәни оешмалар белән бәйләнешләр һәм халык иҗатына ярдәм күрсәтү бүлеге мөдире (http://mincult.tatarstan.ru/tat/structure/list.htm?department_id=562)
  4. Юнысова Әлфия Туфан кызы, "Татар иле" татар социаль челтәренең "Конгресс" бүлеге баш редакторы, җәмәгать эшлеклесе
  5. Галләметдинова Рәмзия Дәүләт кызы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты ярдәмчесе, Бөтендөнья татар конгрессының Казан бүлекчәсе җитәкчесе урынбасары
  6. Гариф Нурулла Гыйматдин улы, тарих фәннәре кандидаты, Татарстан Язучылар берлеге әгъзасы
  7. Биктимирова Айгөл Ринат кызы, Казан милли тикшеренү техника университеты доценты, филология фәннәре кандидаты
  8. Тарханова Гүзәлия Инсаф кызы, Татарстан Республикасы Казан шәһәре Вахитов районы 96 нчы гимназиянең югары квалификацион категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты
  9. Шакиров Булат Мәхмүт улы, Татарстан Республикасы Саба районы Мишәбаш башлангыч мәктәбенең югары квалификацион категорияле укытучысы, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты
  10. Акбирова Ләйсән Рәүф кызы, Татарстан  Республикасы  Кукмара  муниципаль районының «Нырья  авылы  урта  гомуми  белем  бирү  мәктәбе» муниципаль бюджет белем бирү учреждениесенең I квалификацион категорияле татар теле һәм әдәбияты укытучысы, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты

«Дизайн һәм юзабилити»

  1. Хөсәенова Алсу Надим кызы, Duslar Media компаниясе җитәкчесе, duslar.rutatarlove.rutatarmarket.ru интернет-проектлары җитәкчесе
  2. Бәдретдинова Әлфия Рәмзил кызы, "Татарстан Республикасы мәгълүмати технологияләр үзәге" дәүләт унитар оешмасы Электрон хезмәтләр бүлегенең алдынгы белгече

«Функциональлек һәм технология ягыннан камиллек»

  1. Шәрифҗанов Ранил Рәшит улы, web-программист, baltasi.ruyeshler.ru һ.б. интернет-проектлар авторы
  2. Шәмсетдинов Раил Рафаэль улы, Казан энергетика колледжының информатика укытучысы, педагогика фәннәре кандидаты
  3. Кудыгалов Гадел Әнәс улы, веб-программист, itkazan.pro проекты авторы
  4. Мөэминов Марат Наил улы, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты


"Белем җәүһәрләре - 2012"

«Эчтәлек һәм интерактивлык»

  1. Вәлиев Разил Исмәгыйль улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Президиумы әгъзасы, Мәдәният, фән, мәгариф һәм милли мәсьәләләр комитеты рәисе, Татарстанның халык шагыйре, Татарстанның Г.Тукай исемендәге Дәүләт премиясе лауреаты (http://tat.gossov.tatarstan.ru/deputaty/show/112)
  2. Шәйхиева Фирая Разыйх кызы, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Татарстан Республикасында яшәүче халыкларның мәдәниятен һәм телләрен үстерү бүлекчәсе җитәкчесе (http://prav.tatar.ru/tat/apparat/structure_list.htm?department_id=44)
  3. Хәмидуллина Камәрия Зиннур кызы, Казан шәһәре Думасы депутаты, Казан шәһәре Мәскәү районы Шиһабеддин Мәрҗани исемендәге 2 нче гимназия директоры, Татарстанның атказанган укытучысы
  4. Зиннәтуллин Раиф Кәримулла улы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының милли мәгариф һәм регионара хезмәттәшлек бүлеге мөдире
  5. Гатауллина Раилә Тәлгать кызы, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгының муниципаль мәдәни оешмалар белән бәйләнешләр һәм халык иҗатына ярдәм күрсәтү бүлеге мөдире (http://mincult.tatarstan.ru/tat/structure/list.htm?department_id=562)
  6. Исмәгыйлова Гөлназ Хәмзә кызы, Казан шәһәре Башкарма комитетының телләрне үстерү һәм иҗтимагый оешмалар белән эш бүлегенең баш белгече
  7. Вәлиев Римзил Салих улы, Россия татарлары милли-мәдәни мөхтәрияты Шурасы рәистәше, Zilant.tv интернет-порталының баш мөхәррире
  8. Гибатдинов Фәрит Габдулла улы, Чуашстан татарларының милли-мәдәния мөхтәрияте Шурасы рәисе, Комсомол район балалар сәнгать мәктәбе директоры, Чуашстанның һәм Татарстанның атказанган мәдәният хезмәткәре, "Урмай авылы" сайты җитәкчесе
  9. Миңнуллина Әлфия Туфан кызы, "Татар иле" татар социаль челтәренең яңалыклар бүлеге баш редакторы
  10. Рим Гыйльфанов, "Азатлык" радиосының татар-башкорт редакциясе мөдире
  11. Гыйльфанова Гөлназ Илгизәр кызы, "Intertat.ru" республика электрон гәҗите баш редакторының урынбасары
  12. Биктимирова Айгөл Ринат кызы, Казан милли тикшеренү техника университеты доценты, филология фәннәре кандидаты
  13. Шакиров Булат Мәхмүт улы, Татарстан Республикасы Саба районы Мишәбаш башлангыч мәктәбенең I квалификацион категорияле укытучысы, "Белем җәүһәре" премиясе лауреаты
  14. Гаффарова Сөмбел Габделәхәт кызы, журналист, Татарстан язучылар берлеге әгъзасы
  15. Фәттахова Рузилә Фердавис кызы, филология фәннәре кандидаты, КФУ доценты

«Функциональлек һәм технология ягыннан камиллек»

  1. Шәрифҗанов Ранил Рәшит улы, web-программист, baltasi.ruyeshler.ru һ.б. интернет-проектлар авторы
  2. Кудыгалов Гадел Әнәс улы, веб-программист, itkazan.pro проекты авторы
  3. Габдрахманов Азат Таһир улы, "Татфондбанк" банкының Мәгълүмати технологияләр департаменты Мәгълүмати системалар белән идарә итү һәм аларны тестлау бүлегенең өлкән белгече
  4. Мөэминов Марат Наил улы"Белем җәүһәре" премиясе лауреаты

«Дизайн һәм юзабилити»

  1. Фәйзрахманов Алмаз Гыйльфан улы, flash-coder, fmap.ru һ.б. интернет-проектлар авторы
  2. Насыров Дамир Рафаэль улыtatshop.ru интернет-проекты җитәкчесе
  3. Сруров Булат Азат улы, "Intertat.ru" республика электрон гәҗитенең баш редакторы


"Белем җәүһәрләре - 2011"

«Эчтәлек һәм интерактивлык»

  1. Вәлиев Разил Исмәгыйль улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Президиумы әгъзасы, Мәдәният, фән, мәгариф һәм милли мәсьәләләр комитеты рәисе, "Мәгариф" милли проектын гамәлгә ашыруны тикшереп тору буенча Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комиссиясе рәисе (http://tat.gossov.tatarstan.ru/deputaty/show/112)
  2. Шәйхиева Фирая Разыйх кызы, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Татарстан Республикасында яшәүче халыкларның мәдәниятен һәм телләрен үстерү бүлекчәсе җитәкчесе (http://prav.tatar.ru/tat/apparat/structure_list.htm?department_id=44)
  3. Хәмидуллина Камәрия Зиннур кызы, Казан шәһәре Думасы депутаты, Казан шәһәре Мәскәү районы Шиһабеддин Мәрҗани исемендәге 2 нче гимназия директоры, Татарстанның атказанган укытучысы
  4. Шәрипов Ирек Илдус улы, Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитеты рәисе урынбасары (http://tatar-congress.org/tat/?action=static&altname=sharipov_irek_ildusovich)
  5. Зиннәтуллин Раиф Кәримулла улы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының милли мәгариф һәм регионара хезмәттәшлек бүлеге мөдире
  6. Гатауллина Раилә Тәлгать кызы, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгының муниципаль мәдәни оешмалар белән бәйләнешләр һәм халык иҗатына ярдәм күрсәтү бүлеге мөдире (http://mincult.tatarstan.ru/tat/structure/list.htm?department_id=562)
  7. Гыймадиев Айдар Марс улы, "Сабантуй" балалар һәм яшүсмерләр газетасының баш мөхәррире (http://sabantuy.net)
  8. Гыйльфанова Гөлназ Илгизәр кызы, "Intertat.ru" республика электрон гәҗите баш редакторының урынбасары (http://intertat.ru)

«Функциональлек һәм технология ягыннан камиллек»

  1. Гаязов Гомәр Низам улы, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгының яңа технологияләр бүлеге мөдире (http://mincult.tatarstan.ru/tat/structure/list.htm?department_id=566)
  2. Мөхетдинов Рузил Шамил улы, web-программист, bulmas.ru һ.б. интернет-проектлар авторы
  3. Шәрифҗанов Ранил Рәшит улы, web-программист, http://baltasi.ruhttp://yeshler.ru һ.б. интернет-проектлар авторы

«Дизайн һәм юзабилити»

  1. Фәйзрахманов Алмаз Гыйльфан улы, flash-coder, http://fmap.ru һ.б. интернет-проектлар авторы
  2. Миңнуллина Йолдыз Фәрваз кызы, "Ялкын" журналының баш мөхәррире


"Белем җәүһәрләре - 2010"

«Эчтәлек һәм интерактивлык»

  1. Вәлиев Разил Исмәгыйль улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Президиумы әгъзасы, Мәдәният, фән, мәгариф һәм милли мәсьәләләр комитеты рәисе, "Мәгариф" милли проектын гамәлгә ашыруны тикшереп тору буенча Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комиссиясе рәисе (http://tat.gossov.tatarstan.ru/deputaty/show/112)
  2. Шәйхиева Фирая Разыйх кызы, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Татарстан Республикасында яшәүче халыкларның мәдәниятен һәм телләрен үстерү бүлекчәсе җитәкчесе (http://prav.tatar.ru/tat/apparat/structure_list.htm?department_id=44)

«Функциональлек һәм технология ягыннан камиллек»

  1. Мөхетдинов Рузил Шамил улы, web-программист, bulmas.ru һ.б. интернет-проектлар авторы
  2. Шәрифҗанов Ранил Рәшит улы, web-программист, http://baltasi.ruhttp://yeshler.ru һ.б. интернет-проектлар авторы

«Дизайн һәм юзабилити»

  1. Зыятдинов Наил Рөстәм улы, дизайнер, фотограф (http://nailzz.com)
  2. Фәйзрахманов Алмаз Гыйльфан улы, flash-coder, http://fmap.ru һ.б. интернет-проектлар авторы

Air Jordan XI 11 Kid